Slider-turboslankSlide thumbnail
SÆT TURBO PÅ VÆGTTABET

Turboslank er et komplet redskab og den sikre vej til et hurtigt og varigt vægttab.
Turboslank er slankekost af højeste kvalitet og med bedste smag i blindtest,
På bare tre uger kommer du tættere på din idealvægt.

gå til turboslank.dk

Slider-folderjan2016

FOLDER 2016

NY FOLDER PÅ GADEN NU, med vores nye Træningsguide, der hjælper med at vælge blandt vores mange motionstilbud.
Folderen omdeles jævnligt til alle husstande på Bornholm. Du kan også hente den her.

DOWNLOAD HER

bliv medlem

PBS medlemskaber

PBS medlemskaber

Løbende opkrævning via betalingsservice
  • Fri fitness i alle centre
  • Fri LesMills holdtræning
  • Kl. 05:00 – 23:00 alle dage – året rundt

Fra kun 249,- kr./md.

blivmedlem

DKK 249/6 Months

Bliv medlem
Medlemskaber

Medlemskaber

Engangsbetaling
  • Fri fitness i alle centre
  • Fri LesMills holdtræning
  • Kl. 05:00 – 23:00 alle dage – året rundt

Fra kun 899,- kr.

blivmedlem

DKK 899/3 Months

Bliv medlem
Kortvarige medlemskaber

Kortvarige medlemskaber

Short term memberships
  • Fri fitness i alle centre
  • Fri LesMills holdtræning
  • Kl. 05:00 – 23:00 alle dage – året rundt

Fra kun 75,- kr./dag

blivmedlem

DKK 75/1 Days

Bliv medlem

Holdkalender

Mandag

BodyPump i Nexø

16:45 – 17:45

RPM i Nexø

16:45 – 17:35

Body Attack i Rønne C.

17:00 – 18:00

SH´BAM i Nexø

18:00 – 18:45

GRIT Strength i Rønne C.

18:15 – 18:45

BodyCombat i Rønne C. 19:00 – 20:00

Tirsdag

RPM i Nexø

17:00 – 17:50

CXWORX i Rønne C.

17:15 – 17:45

GRIT Strength i Nexø

17:15 – 17:45

BodyPump i Rønne C.

18:00 – 19:00

CXWORX i Nexø

18:00 – 18:30

BodyCombat i Nexø

18:45 – 19:45

Onsdag

CXWORX i Nexø

08:15 – 08:45

BodyPump i Nexø

17:00 – 18:00

RPM i Nexø

18:00 – 18:50

BodyCombat i Rønne

18:15 – 19:15

Body Attack i Nexø

18:15 – 19:15

Torsdag

BodyCombat i Nexø

17:00 – 18:00

BodyPump i Rønne C.

17:00 – 18:00

RPM i Nexø

18:00 – 18:50

BodyFlow i Rønne C.

18:15 – 19:15

SH’BAM i Rønne C.

19:30 – 20:15

Fredag

BodyPump i Nexø

16:15 – 17:15

GRIT PLYO I Rønne C.

16:30 – 17:00

Lørdag

CXWORX i Nexø

08:15 – 08:45

BodyCombat i Nexø

09:00 – 10:00

RPM i Nexø

09:00 – 10:30

Body Attack i Rønne C.

08:30 – 09:15

BodyFlow i Rønne C.

09:30 – 10:30

Søndag

GRIT Plyo i Nexø

09:00 – 09:30

CXWORX i Rønne C.

09:15 – 09:45

BodyFlow i Nexø

09:45 – 10:45

BodyCombat i Rønne C.

10:00 – 11:00

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
CXWORX i Nexø
08.15
08.45
Heino Pedersen
CXWORX i NexøLokale / Sted: Holdtræning
CXWORX i Nexø
08.15
08.45
sashia dich
CXWORX i NexøLokale / Sted: Holdtræning


BodyCombat i Nexø
Michala Spengler Carlsen
09.00
10.00
BodyCombat i NexøLokale / Sted: Holdtræning

RPM ( indendørs cykling )
Line Bergmann
09.00
10.30
RPM ( indendørs cykling )Lokale / Sted: Spinning


CXWORX i Rønne C.
Heino Pedersen
09.15
09.45
CXWORX i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning


BodyCombat i Rønne C.
Heino Pedersen
10.00
11.00
BodyCombat i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning

BodyPump i Nexø
Heino Pedersen
16.45
17.45
BodyPump i NexøLokale / Sted: Holdtræning

BodyPump i Nexø
Heino Pedersen
16.15
17.15
BodyPump i NexøLokale / Sted: Holdtræning

RPM ( indendørs cykling )
Jørgen Svendsen
17.00
17.50
RPM ( indendørs cykling )Lokale / Sted: Spinning

CXWORX i Rønne C.
Sashia Dich
17.15
17.45
CXWORX i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning

BodyPump i Nexø
Heino Pedersen
17.00
18.00
BodyPump i NexøLokale / Sted: Holdtræning
BodyCombat i Nexø
Nadia Tvedt Thorius
17.00
18.00
BodyCombat i NexøLokale / Sted: Holdtræning

BodyPump i Rønne C.
Sacha Kofod
17.00
18.00
BodyPump i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning
SH´BAM i Nexø
18.00
18.45

GRIT Strength i Rønne C.
Sebastian Vesth
18.15
18.45
GRIT Strength i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning
CXWORX i Nexø
18.00
18.30
Regitze Womb-Olsen
CXWORX i NexøLokale / Sted: Holdtræning

BodyPump i Rønne C.
Sacha Kofod
18.00
19.00
BodyPump i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning

BodyCombat i Nexø
Nanna Friedrichsen
18.45
19.45
BodyCombat i NexøLokale / Sted: Holdtræning


BodyCombat i Rønne C.
Nadia Tvedt Thorius
18.15
19.15
BodyCombat i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning
RPM ( indendørs cykling )
Casper Thomsen
18.00
18.50
RPM ( indendørs cykling )Lokale / Sted: Spinning

BodyFlow i Rønne C.
Toula Krøll
18.15
19.15
BodyFlow i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning

SH'BAM i Rønne C.
19.30
20.15
Line Bergmann

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Lørdag

Søndag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
GRIT Strength i Rønne C.
Sebastian Vesth
18.15
18.45
GRIT Strength i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning

Mandag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag

Mandag

Lørdag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
BodyPump i Nexø
Heino Pedersen
16.45
17.45
BodyPump i NexøLokale / Sted: Holdtræning
BodyPump i Nexø
Heino Pedersen
16.15
17.15
BodyPump i NexøLokale / Sted: Holdtræning
BodyPump i Nexø
Heino Pedersen
17.00
18.00
BodyPump i NexøLokale / Sted: Holdtræning

Mandag

Onsdag

Fredag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
RPM ( indendørs cykling )
Line Bergmann
09.00
10.30
RPM ( indendørs cykling )Lokale / Sted: Spinning
RPM ( indendørs cykling )
Jørgen Svendsen
17.00
17.50
RPM ( indendørs cykling )Lokale / Sted: Spinning
RPM ( indendørs cykling )
Casper Thomsen
18.00
18.50
RPM ( indendørs cykling )Lokale / Sted: Spinning

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Lørdag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
CXWORX i Rønne C.
Heino Pedersen
09.15
09.45
CXWORX i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning
CXWORX i Rønne C.
Sashia Dich
17.15
17.45
CXWORX i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning

Tirsdag

Søndag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
BodyPump i Rønne C.
Sacha Kofod
17.00
18.00
BodyPump i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning
BodyPump i Rønne C.
Sacha Kofod
18.00
19.00
BodyPump i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning

Tirsdag

Torsdag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
CXWORX i Nexø
08.15
08.45
Heino Pedersen
CXWORX i NexøLokale / Sted: Holdtræning
CXWORX i Nexø
08.15
08.45
sashia dich
CXWORX i NexøLokale / Sted: Holdtræning
CXWORX i Nexø
18.00
18.30
Regitze Womb-Olsen
CXWORX i NexøLokale / Sted: Holdtræning

Tirsdag

Onsdag

Lørdag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
BodyCombat i Nexø
Michala Spengler Carlsen
09.00
10.00
BodyCombat i NexøLokale / Sted: Holdtræning
BodyCombat i Nexø
Nadia Tvedt Thorius
17.00
18.00
BodyCombat i NexøLokale / Sted: Holdtræning
BodyCombat i Nexø
Nanna Friedrichsen
18.45
19.45
BodyCombat i NexøLokale / Sted: Holdtræning

Tirsdag

Torsdag

Lørdag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
BodyCombat i Rønne C.
Heino Pedersen
10.00
11.00
BodyCombat i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning
BodyCombat i Rønne C.
Nadia Tvedt Thorius
18.15
19.15
BodyCombat i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning

Mandag

Onsdag

Søndag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag

Onsdag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
BodyFlow i Rønne C.
Toula Krøll
18.15
19.15
BodyFlow i Rønne C.Lokale / Sted: Holdtræning

Torsdag

Lørdag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag

Fredag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag

Søndag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag

Søndag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
SH'BAM i Rønne C.
19.30
20.15
Line Bergmann

Torsdag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
SH´BAM i Nexø
18.00
18.45

Mandag

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag

Tirsdag

Gode tilbud fra Purefitness

women-with-iphone

Beregn dit BMI

Se BMI tabel
BMIKlassifikation
< 18.5Undervægtig
18.5 – 24.9Normalvægtig
25.0 – 29.9Overvægtig
30.0 – 34.9Fedme
35.0 – 39.9Svær fedme
≥ 40.0  Ekstrem fedme   
Se BMI tabel
BMIKlassifikation
< 18.5Undervægtig
18.5 – 24.9Normalvægtig
25.0 – 29.9Overvægtig
30.0 – 34.9Fedme
35.0 – 39.9Svær fedme
≥ 40.0  Ekstrem fedme